Kontakt
Przedszkole Samorządowe nr 1 w Świątnikach Górnych
Strona głowna  /  Wydarzenia
Witamy w dziale kronika
Kronika

W minionym tygodniu przedszkolaki z grupy starszaków ze Świątnik Górnych realizując temat wakacyjny bawiły się w zabawę "Liczbowe lody", podczas której doskonaliły liczenie. Na zakończenie zajęć wykonały również wakacyjny obrazek.

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-07-12 14:50:55

W zeszłym tygodniu młodsze dzieci opowiadały o swoich wakacyjnych marzeniach. Odbyły podróż balonem do dalekich bajkowych krain oraz przeżyły niesamowite przygody na czarodziejskiej łące.

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-07-08 13:16:44

Choć sztuka origami z pozoru wydaje się trudna, w praktyce okazuje się, że nie tak bardzo. Przekonały się o tym młodsze przedszkolaki w Świątnikach Górnych. Realizując wakacyjne tematy związane z podróżami i bezpieczeństwem wykonały piękne łódki, którymi potem wypłynęły na szerokie wody :) Radości było sporo!
 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-06-26 22:00:21

W miniony poniedziałek przedszkolaki świętowały "Dzień wiatru". Mogły lepiej poznać żywioł, który towarzyszy nam nieustannie. Przekonały się o jego sile, zarówno dobrej jak i złej, a na koniec zrobiły pracę plastyczną "Chmury na wietrze".

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-06-22 15:56:19

W minionym tygodniu dzieci poznały różne środki transportu, dowiedziały się czym można jechać na wakacje, zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa jakie obowiązują podczas letniego wypoczynku.

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-06-22 15:52:51

"Dzień Dziecka" już za nami. Mamy nadzieje, że niespodzianka, która została przesłana na adresy mailowe Waszych rodziców sprawiła Wam kochane przedszkolaki dużo radości. Dziękujemy Wam za pobudzanie naszej kreatywność. Pomysł takiej niespodzianki należy do pani Elżbiety Bielak, jednak brawa należą się wszystkim artystom, bo byli wspaniali.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-06-02 17:56:03

Praca zdalna nadal trwa, a rodzice przesyłają nam zdjęcia, na których uchwycone są różne formy aktywności dzieci. Na ich podstawie możemy wnioskować, że czas spędzony w domu jest pracowity, a „Żabki” fantastycznie się bawią. Serdecznie dziękujemy rodzicom za poświęcony czas przy wykonywaniu zajęć zdalnych i za przesyłanie pięknych zdjęć!

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-06-02 13:03:25

W wyniku pandemii nie wszystkie „Sówki” i „Wiewióreczki” mogą chodzić do przedszkola. Ale to nie oznacza, że nic nie robią.  Pod bacznym okiem swoich rodziców zdobywają wiedzę, rozwijają swoje umiejętności i talenty. A nas nauczycieli bardzo cieszy, że materiał, który do nich wysyłamy jest realizowany, na co dowodem są poniżej zamieszczone zdjęcia.

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-28 17:00:31

Wystartowaliśmy! I choć przedszkole w nowej koronawirusowej rzeczywistości nie jest tym, które pamiętamy zanim wprowadzono narodową kwarantannę, trzymamy się dzielnie! Wspólnie staramy się organizować czas i zabawę, tak by było jak najwięcej radości z bycia razem, a przy tym zachowywać zasady bezpieczeństwa. 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-26 10:10:56

 
Gratulujemy wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom, którzy podjęli wyzwanie i za pomocą różnych technik plastycznych pokazali nam piękno majowej łąki!
 
 
 
 
   
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-22 11:44:07

"Zajączki" rozwijają swoje różnorodne talenty i zainteresowania: muzyczne, konstruktorskie, plastyczne, czytelnicze, kulinarne, gimnastyczne, paleontologiczne, ogrodnicze i cierpliwość (1500 puzzli!). Zastanawiają się przy tym kim będą w przyszłości poznając różne zawody.

 

 

 

   

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-18 13:56:49

O tym jak powstaje książka, w ubiegłym tygodniu dowiadywały się przedszkolaki z grup "Sówki" i "Wiewióreczki".

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-11 09:35:52

Wiedzą o tym przedszkolaki male, że Polska - to taka kraina, która się w sercu zaczyna.

 

 

     

   

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-04 08:11:23

A tak przedszkolaki pomagają pszczółkom w czasie suszy. Poidełko w wykonaniu "Żabek".

 

   

   

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-29 18:49:18

Miło nam poinformować, iż dzieci z naszego przedszkola zajęły wysokie miejsca w zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Kowalczyka w Rzeszotarach Gminnym Konkursie Plastycznym pt.: "Zakładkowy zawrót głowy".

  • II miejsce - Filip z gr. "Sówki"
  • III miejsce - Nadia z gr. "Wiewióreczki"
    oraz wyróżnienia:
  • Agniesza z gr. "Sówki"
  • Hubert z gr. "Sówki"

Wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie składamy serdeczne podziękowania za trud jaki włożyły w wykonanie prac, a laureatom gratulujemy.

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-27 12:41:00

22 kwietnia obchodzimy "Międzynarodowy Dzień Ziemi". O tym, jak ważna jest troska o naszą planetę i otaczające nas środowisko wiedzą już najmłodsi. Nasze przedszkolaki pokazały jak wyjątkowo obchodziły ten dzień.

 

 

   

   

 

 

   

   

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-24 07:30:41

   

   

   

   

 

 

 

 

   

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-15 14:12:18

Wiosna u "Misiów"

 

 

 

Wiosennie u "Jeżyków"

 

 

 

 

Wiosna u "Żabek"

 

   

     

 

 

Wiosna u "Sówek"

 

 

 

 

Wiosennie się zrobiło u "Wiewióreczek".

 

 

   

 

 "Zajączki" potrafią nawet konstruować rakiety.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-03 11:18:06

Miło nam poinformować, iż Hania z grupy "Wiewióreczki" otrzymała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym z okazji 63. urodzin Misia Uszatka pod hasłem: "Mój przyjaciel Miś Uszatek" w ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego "Magiczna moc bajek". Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-11 20:48:18

Good morning England! Takim powitaniem dzieci ze Świątnik i Rzeszotar rozpoczęły  „Warsztaty podróżnicze po świecie - Anglia”. Wesołe zabawy, ciekawe wiadomości i ilustracje, przymierzanie strojów gwardzistów, peruk, meloników, odgrywanie roli króla i królowej - sprawiły przedszkolakom ogromną radość. Miały także okazję pochwalić się znajomością języka angielskiego,  a na koniec wypiły – „a jakże” – herbatę po angielsku i pożegnały panią podróżnik słynnym  „Goodbye”.

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-11 20:40:02

Eksperymenty dla dzieci w przedszkolu to zawsze świetny pomysł na wspólną zabawę. Ich głównym celem jest rozbudzanie u dzieci ciekawości oraz nauczenie ich prowadzenia obserwacji, wyciągania trafnych wniosków z przeprowadzonych doświadczeń i eksperymentów. W ostatnim tygodniu lutego grupa „Żabki” realizowała temat „Lubimy eksperymentować”. Dzieci podczas eksperymentowania szukały odpowiedzi na pytania „Dlaczego śnieg topnieje?, Czy śnieg jest czysty?, Co pływa, a co tonie”. Dzieci mogły dowiedzieć się i zobaczyć jak wybucha wulkan i jak nadmuchać balon, bez pompowania. Ciekawymi eksperymentem, które wzbudziło u przedszkolaków zainteresowanie był „Śpiewający balon”, podczas którego mogły posłuchać jak moneta znajdująca się w balonie, wprowadzona w ruch wydaje dźwięki.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-11 19:44:12

9 marca br. aktorki z krakowskiego Teatru Arkadia zaprezentowały wszystkim przedszkolakom widowisko pt. „Bajka o Smogu Niewawelskim”. Historia tego stwora uczyła naszych małych widzów pozytywnego stosunku do przyrody, wrażliwości ekologicznej oraz rozbudzała w nich poczucie więzi z przyrodą i środowiskiem, w którym żyją. Palenie śmieci, nadużywanie wody, mało zieleni, spaliny - to wszystko groźny efekt naszej bezmyślności i egoizmu. Tematyką przedstawienia dla przedszkolaków była właśnie ochrona ziemi przed szkodliwym działaniem jej mieszkańców. Przedszkolaki przypomniały sobie, czym jest recykling, jak segregować śmieci i czym są kolektory. Spektakl był niezwykle pouczający i wywołał w naszych podopiecznych wiele emocji!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-11 14:31:46

Na zakończenie kręgu tematycznego „Jesteśmy artystami” dzieci odwiedziła artystka - malarka, nauczycielka plastyki - pani W. Batko. Opowiedziała ona przedszkolakom jak powstają obrazy, jakich używa się przyborów oraz jak można podzielić barwy i jak mieszać kolory. „Zajączki” namalowały na płótnie prawdziwe dzieło sztuki „Radosne kwiaty”. Takie spotkanie z pewnością przyczyni się do rozwijania artystycznych pasji dzieci. Serdecznie dziękujemy Pani Wiesi za poświęcony czas i podzielenie się swoją wiedzą i talentem.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-09 15:38:04

Tematyka związana z teatrem wyzwoliła w dzieciach ogromną aktywność własną. Kącik teatralny, a w nim scenka i pacynki pobudziły dzieci do tworzenia własnych tekstów, fabuły i przedstawienia. Dzieci wspominały też styczniowy wyjazd do Myślenic na spektakl „Królowa Śniegu”. Podczas  zajęć z tej dziedziny przedszkolaki mogły się dowiedzieć jak powstaje sztuka teatralna,  wzbogacić swój słownik o pojęcia takie jak: reżyser, scena, kurtyna, sufler, rekwizyty, dekoracja. Często sama zabawa w teatr jest większym sukcesem niż występ przed publicznością.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-03 16:45:03

Przedszkolaki ze wszystkich grup przedszkolnych przeżyły fascynującą przygodę – spotkanie z archeologiem. Tata Radzia z grupy "Wiewióreczki" przyszedł do przedszkola w dokładnej rekonstrukcji uzbrojenia i ubioru wojownika z dawnej epoki. Przyniósł i zaprezentował kopie przedmiotów codziennego użytku, które znalazł w wykopaliskach w Polsce i dalekiej Azji. Ciekawa prezentacja multimedialna - dotycząca pracy archeologa  i możliwość dotknięcia przyniesionych eksponatów, sprawiły dzieciom ogromną frajdę. Niektóre dzieci na poważnie zainteresowały się zawodem archeologa, aby w przyszłości – jak stwierdziły - „wykopywać dinozaury”.

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-03 16:38:23

Dzieci z grupy „Żabki” podczas warsztatów przyrodniczo - plastycznych poznały technikę malowania nitką. Malowanie nitką to bardzo zabawowa i trochę magiczna technika plastyczna dla dzieci, ponieważ nie widać jak nitka „tańczy” pod papierem, a efekty końcowe są zróżnicowane i nieprzewidywalne. Zajęcia miały na celu rozwijanie myślenia abstrakcyjnego oraz rozwijanie wyobraźni u dzieci.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-03 16:26:06

W czwartek w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z instruktorką Harcerskiej Szkoły Ratownictwa ZHP oraz ratownikiem kpp. Eweliną Moskal. Celem przeprowadzonych zajęć było przygotowanie przedszkolaków do wykonania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Zaproszony gość opowiadał przedszkolakom o zasadach pierwszej pomocy, przypomniał również jakie są numery alarmowe pod które należy dzwonić w razie potrzeby. Bardzo ważnym punktem zajęć były ćwiczenia praktyczne. Przedszkolaki najpierw przyglądały się czynnościom wykonywanym przez wykwalifikowanego ratownika, a następnie, według jego wskazówek próbowały naśladować resuscytację krążeniowo - oddechową oraz układać „poszkodowanego” w pozycji bezpiecznej. Mamy nadzieję, że dzięki takim zajęciom nasze przedszkolaki dowiedzą się wielu ważnych rzeczy, które być może w przyszłości przyczynią się do uratowania komuś życia.  

   

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-03 16:18:45

Który dinozaur miał najdłuższą szyję? Czym się żywiły wielkie jaszczury? Dlaczego wyginęły dinozaury? Na te i jeszcze wiele innych pytań próbowały odpowiedzieć  przedszkolaki z grupy „Żabki” podczas „Dnia dinozaura”. Szybko okazało się, że dzieci wiele wiedzą na ten temat i mają wśród dinozaurów swoich ulubieńców. Dzieci oglądały książki i albumy, nie zabrakło zabaw ruchowych i zadań związanych z tematem przewodnim. Wykonały również prace plastyczne „Szkielet dinozaura”. Podczas zajęć nie zabrakło również zabawy odkrywczo-badawczej (z wykorzystaniem sody oczyszczonej i octu) imitujące wybuchy wulkanów.

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-03 16:01:06

Kto z Was nie jest ciekawy, jak jest tam, daleko, w przestworzach? My, „Jeżyki”, jesteśmy! I to bardzo! Dlatego w ramach zajęć postanowiliśmy dowiedzieć się jak najwięcej o Kosmosie. Oglądając zdjęcia  i ilustracje, słuchając ciekawostek i dzieląc się wiedzą i doświadczeniem, sprawiliśmy, że nasza ciekawość wzrosła jeszcze bardziej. Tak bardzo, iż postanowiliśmy wybudować naszą własną rakietę i wyruszyć w kosmiczną podróż! Na szczęście była to tylko zabawa i już niedługo potem wróciliśmy do naszej przedszkolnej rzeczywistości.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-26 14:18:25

O tym, że ruch jest bardzo ważny dla zdrowia, wie już chyba każdy. Przekonały się o tym także dzieci z grupy „Jeżyki” podczas zajęć realizowanych w ramach projektu „Kubusiowi przyjaciele natury”. Przedszkolaki najpierw podzieliły się wiedzą na temat różnych dyscyplin sportowych, potem poznały korzyści płynące z podejmowania aktywności fizycznej, zaś na koniec wzięły udział w zabawach ruchowych z wykorzystaniem różnorodnych przyrządów gimnastycznych. Efekt? Wszystkie były zmęczone, ale i bardzo zadowolone! W końcu ruch to zdrowie!

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-24 17:49:48